K E L P I E   divadlo na koních

Název KELPIE si naše skupina vybrala podle nadpřirozené bytosti z keltské mytologie, která má nejčastěji podobu koně s rybím ocasem. Na tuto podobu láká lidi do vody, kde je utopí. Podobně chceme i my lákat diváky, které "utopíme" v našich příbězích.Krysař 2017 

První zrealizované divadlo na koníchPrvní Svatomartinský průvod 2017

První Svatomartinský průvod, který jsme zrealizovali ve spolupráci s obcí Milešov a JK Dick LipíKrysař  2018
Svatomartinský průvod 2018


Johanka z Arku 2019

Zbrusu nové představení pro sezónu 2019. PREMIÉRA v pátek 26.7.2019 od 20.30 !!!!


Johanka z Arku je zbrusu nové představení pro rok 2019. V říjnu 2018 vznikl nápad a od té doby byla práce na představení v plném proudu. Od října do prosince jsme hledali tu správnou hudbu a vymýšleli jak a do kolika scén nacpat celý příběh. Když jsme měli jasno, začali se psát voice overy. Týden co týden jsme se s tvůrčím týmem scházeli a ladili texty, namlouvali je pro cvičné účely a frázovali na hudbu. Od prosince jsme vyráběli štíty, tvořili šablony pro francouzské a anglické erby. V únoru se sešly naše kostymérky, aby převzaly návrhy kostýmů a začaly je uvádět do reality. V tu dobu jsme také rozdali scénáře a proběhla první zkouška "na sucho". Prozatím jen na zhruba třetinovém prostoru a rodinní příslušníci, kteří ochotně vozili naše nezletilé herce na zkoušky pochybovačně hleděli jak obíháme po místnosti a máváme štíty, kroutíme se v záchvatech smíchu a vůůbec nemohli uvěřit cože to vlastně provádíme :). V březnu jsme vyšli s Johankou na světlo a na jízdárnu a pomalu začali přenášet do prostoru co jsme v zimě vymysleli v tělocvičně. A nebylo to vůbec snadné. Čas uvnitř a na malé ploše plyne úplně jinak než venku "před diváky". Přišel duben, čas vyskočit do sedel a koně začali na střídačku kulhat. Občas jsme museli zkoušku zrušit a místo ní se věnovat tvorbě kostýmů a rekvizit, občas si opěšalý  jezdec zkoušku odběhal po vlastních nohou, aby ostatní nesedlali zbytečně. Bylo to náročné a čas nekompromisně letěl vpřed. Začátkem května bylo naprosto jasné, že termín premiéry původně plánovaný na začátek prázdnin bude třeba posunout. Koně ani my jsme nebyli připraveni, zbývalo vyrobit kulisy Domrém a Orleánu a také vymyslet JAK je uděláme, aby nám během scén neshořely a zároveň, aby se s nimi dalo dobře a rychle manipulovat. Koncem června si Johanka mladší zlomila nohu a jeden z koní byl dlouhodobě indisponován. Třináct dní před premiérou nám tedy chyběla jedna hlavní postava a té druhé chyběl kůň, jehož role v představení byla nepostradatelná. Trn z paty nám nakonec vytrhla bývala členka naší JS, která nám zapůjčila svoji úžasnou kobylku, jež byla schopna se okamžitě zapojit do rozjetého projektu. Problém s mladší chromou Johankou vyřešilo další malé posunutí termínu premiéry. První velká kostýmovka čtrnáct dní před premiérou, dopadla katastrofálně, nic nefungovalo jak mělo, koně se báli světel, která vinou filtrů vrhala příliš ostré stíny, nestíhali jsme se převlékat ani přesedlávat, hudba na scéně nám utíkala rychlostí vlaku. Z této zkoušky jsme se vlekli jako zbití psi. Zkrátka Johanka důkladně otestovala naše schopnosti a naše nadšení a vyžádala si naprostou oddanost celého týmu, ale my jsme vytrvali a 26.7.2019 ji uvedli před zaplněnou tribunu. Ale ten pocit, kdy publikum tleská při obzvlášť výrazných scénách, kdy v emotivních okamžicích pláče a nakonec nás odmění bouřlivým potleskem, to vše ukazuje, že naše práce nebyla zbytečná. A to nás baví :)! Děkujeme!!!  


Svatomartinský průvod 2019

Johanka z Arku 2020 - malá ukázka


Příprava koní na ruchy

Naší další aktivitou je příprava koní na ruchy. Účastní se jí jak naši koně, v rámci přípravy na vystoupení, tak i koně jiných jezdců, kteří mají zájem navyknout své koně na situace, které je mohou potkat v terénu nebo na závodech a zároveň s nimi procvičit práci ze země a upevnit vztah se svým koněm.