NOVINKY

Plánujeme sezónu 2022 a už se nám rýsují termíny představení :)! Letos se můžete těšit na Johanku z Arcu a Krysaře! 

Viděli jste obě naše představení? Kdo je Vaším favoritem? Pošlete svému oblíbenci hlas!


Krásný rok plný kultury přeje také náš principál Ondřej :)! 

KLIDNÝ A POHODOVÝ ZÁVĚR ROKU 2021 A CO NEJLEPŠÍ ROK 2022 PŘEJÍ ČLENOVÉ JEZDECKÉ SKUPINY KEKLPIE ! Těšíme se na Vás v nadcházejícím roce! 


KRÁSNÉ A POHODOVÉ SVÁTKY PŘEJE JEZDECKÁ SKUPINA KELPIE !!!


Účast diváků na letošním Svatomartinském průvodu byla hojná, počasí nám přálo a díky účasti sokolníka a jeho opeřených svěřenců byla celá akce o to zajímavější a bohatší. Moc děkujeme všem!!! A máme potvrzeno!!! Naše překvapení pro letošní Svatomartinský průvod je zařízeno a máte se na co těšit!!! A na cože vlastně ? Na DRAVCE!!! Našeho průvodu se zúčastní sokolník p.Vondruška. Chcete vědět víc? Přijďte 13.11.2021 do Milešova nad Vltavou na náš Svatomartinský průvod! Plakát a více info již tento týden! 


Kdo jste byli na našem představení 28.8.2021 možná jste zaznamenali fotografa, který celou dobu fotil a fotil. Tím fotografem nebyl nikdo menší než pan Dalibor Gregor! Měli jsme to neskonalé štěstí, že se nejen přijel podívat na naše představení, ale také nám jej nafotil, za což mu velice děkujeme!!! Mít fotky od takového zkušeného profesionála, je pro nás velikou ctí! DĚKUJEME!!! 


A blíží se nám 13.listopad! A cože se to bude dít? Svatomartinský průvod přece !!! Termín už máme a teď intenzivně pracujeme na překvapení pro naše diváky. Rádi bychom celou akci trochu ozvláštnili a pokud se nám to podaří, máte se na co těšit !!! Více info již brzy!!! Tak nezapomeňte sledovat náš fcb a instagram !


 

Jezdecká skupina Kelpie má za sebou své první oficiální zájezdové představení! Měli jsme tu čest hrát v areálu Zeměráje u Kovářova, v kulisách středověké vesnice. Byl to nádherný zážitek! Děkujeme!


Již TUTO sobotu !!! Náš Krysař v Zeměráji už na vás čeká! Nezapomeňte si REZERVOVAT vstupenku!!!A pokud dorazíte dřív, můžete začít vstřebávat atmosféru v místní hospůdce, která zůstane otevřena až do zahájení představení. 


A je to za námi! Generálka Krysaře v úplně novém prostředí Zeměráje u Kovářova! Koně šlapali jako páni, kulisy skanzenu fungovaly na jedničku a měli jsme zde připravené parádní zázemí včetně tribuny, takže naše zkušební publikum nemuselo sedět na zemi. Děkujeme všem zúčastněným a už se nemůžeme dočkat příští soboty až si zde odehrajeme našeho Krysaře "na čisto" !!!! Přijďte se podívat, bude to stát za to! 


Sobotní představení vyšlo na jedničku a byť počasí nás strašilo, nakonec se vyčasilo a Krysařův příchod na scénu provázel nádherný soumrak ! Z celého srdce děkujeme všem divákům, kteří nás přišli podpořit na naší domovské scéně! A teď už na nás čeká další výzva v podobě úplně prvního zájezdového představení!!! Krysaře v podání JS KELPIE budete mít možnost vidět v areálu archeoparku ZEMĚRÁJ u Kovářova. Těšíme se na vás a už vše pečlivě chystáme ! 


Tak už DNES!!! Děkujeme všem divákům, kteří si navzdory nejistému počasí rezervovali vstupenky na dnešní představení! Nezapomeňte s sebou přibalit deku a pláštěnku a určitě pršet nebude :)!Moc se na vás těšíme! JS KELPIE 


Cena vstupného 180,-/osoba


"A vaše jméno?" "Nejmenuji se, jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem krysař." ...tak zní citace jedné z nejznámějších novel Viktora Dyka (1877-1931) - KRYSAŘ. A protože jsme při naší dramatizaci částečně vycházeli z Dykova díla, rozhodli jsme se, že vás s Krysařovým tajemstvím seznámíme víc... Jak by se mohlo zdát, příběh o krysaři pochází právě od tohoto českého publicisty, dramatika (Zmoudření Dona Quijota), básníka (Devátá vlna), politika a novináře, kterého řadíme k anarchistickým buřičům. Opak je ale pravdou. Viktor Dyk pouze obohatil původní verzi příběhu o milostnou zápletku se starostovou dcerou Agnes, avšak inspiraci našel v reálné historické události z německého městečka Hameln. Nebyl ale zdaleka jediným, kdo se touto tématikou zabýval. Nejslavnější verze příběhu je připisována bratrům Grimmovým, kteří příběh o krysaři sepsali/poskládaly dohromady na základě dvou událostí, které se ve městě Hameln odehrály. Tou první bylo objevení záznamů o barevné mozaice z Hamelnského kostela, na které byl vyobrazen záhadný muž s píšťalou, kolem něhož tančily děti v bílém oblečení. O 100 let později, v roce 1388, se začala psát kronika města. Její první záznam říká: "Dnes je tomu 100 let, kdy nás opustily naše děti." Všechny tyto záhadnosti a nedostatek informací byly ideálním prostředím pro vznik lidových pověstí, se kterými se setkáváme dodnes. Teď je jen na nás, čemu budeme věřit a čemu ne. Můžeme Krysaře považovat za nevinnou pohádku. Stejně tak si ale můžeme vzít z tohoto příběhu ponaučení, že ne vždy je dobré kráčet za zvuky píšťaly, která hýbe davem. "Stačí se jen rozhlédnout. Třeba se vám vybaví několik lidí, dobrých i zlých, za nimiž kráčel dav, pro které ostatní milovali, žili, za které bojovali a umírali. A možná že se to děje i teď. V této době, právě v tuto chvíli. Možná si i dnes v sobě někteří nesou moc píšťaly."


Místem, kde se 11.9.2021 od 19.30 hod. rozloučíme s letošní sezónou bude ZEMĚRÁJ  www.zemeraj.cz ! Moc děkujeme za možnost hrát v kulisách tohoto překrásného areálu a už se těšíme ! 


A je to tady! Rozhodli jsme se odtajnit naše velké překvapení! Poznáte, podle obrázků, kde ukončíme letošní sezónu ? 


CHCETE VIDĚT VÍC?!! Přijďte se podívat 28.8.2021 od 20 hod. do areálu JK DICK LIPÍ!!!Dnešní představení jsme bohužel byli nuceni, z technických důvodů, zrušit, a to i přes krásné počasí. ALE pokud jste se chtěli na našeho Krysaře podívat, máte možnost v dalším termínu 28.8.2021 od 20 hod.!!! Není lepší způsob důstojného rozloučení se s létem než večerní představení pod hvězdným nebem plné napětí, lásky, krásných kostýmů, ohnivých efektů, koní a tance! Přijďte shlédnout příběh Krysaře a kdo ví, možná si odnesete i něco víc než jen příjemný zážitek....REZERVACE VSTUPENEK NUTNÁ!!!


PŘEDSTAVENÍ 15.8.2021 ZRUŠENO!!!

Velice nás to mrzí, ale z technických důvodů jsme nuceni nedělní představení zrušit. Budete-li mít zájem, můžete si rezervovat vstupenky na termín 28.8.2021 od 20 hod. Děkujeme za pochopení! Vaše JS KELPIE


A už se nám to zase blíží !!!! Za deset dní, 15.8.2021 od 20.30 hod., nás čeká repríza Krysaře! Nezapomeňte si zamluvit vstupenky! 


Premiéru máme za sebou a tak nastal čas zveřejnit termíny naplánovaných repríz. Ty by se měly uskutečnit v neděli 15.8.2021 od 20 hod. a v sobotu 28.8.2021 od 20 hod. A POZOR!!! Máme v záloze ještě jedno extra speciální představení, a to 11.9.2021. A v čem bude speciální? Sledujte náš fcb, instagram nebo webovky a již brzy se to dozvíte ! 


Konečně se náš Krysař dočkal premiéry ! Musel si počkat celé dva roky, ale stálo to za to! Počasí se vydařilo, do poslední chvilky svítilo a hřálo slunce, i větřík se usadil a podle reakce publika věříme, že jste si to užili stejně dobře jako my !!! Děkujeme, byli jste úžasní!!! 


A je to tady!!! Už za pár hodin se potkáme u nás v JK DICK LIPÍ na premiéře KRYSAŘE !!Moc se na váš těšíme!!! 

 

První divák nás navštívil už včera :)! Usadila se uprostřed jeviště a sledovala dění...


Sledujete počasí stejně bedlivě jako my ?! Držme si palce ať je neděle krásná a slunečná. Pro případ, že by se počasí obrátilo proti nám a my byli nuceni představení zrušit, sledujte prosím naše fcb a webové stránky kde bude tato informace uvedena. Zároveň VŠEM, kdo si zarezervovali vstupenku, bude zaslána informační sms. Ale pevně věříme, že počasí nám bude přát a sejdeme se v naší domovské stáji JK DICK LIPÍ a společně prožijeme příběh Krysaře a Agnes ! 


Poslední 4 dny do premiéry :)! Posledních pár vstupenek....!!!


A už se nám to krátí! Před námi jsou poslední dvě zkoušky a pak to vypukne! Už se nám plní tribuna ( a že letos pro vás máme uchystanou fungl novou ! ) a vstupenek ubývá, za což jsme moc rádi! Zbývají poslední detaily k doladění a budeme připravení na Vás, naše diváky .Tak nezapomeňte 18.7.2021 od 20.30 hod. bude slavnostně představen náš KRYSAŘ v úplně novém kabátě.  


JEZDECKÁ SKUPINA KELPIE SI VÁS DOVOLUJE POZVAT NA PREMIÉRU NOVĚ NASTUDOVANÉHO KRYSAŘE!!!

PREMIÉRA PROBĚHNE 

18.7.2021 OD 20.30 HOD. 

V AREÁLU JK DICK LIPÍ

Těšit se můžete na popremiérový raut. Vstupné 100,-/osoba (děti do 5 let zdarma), rezervace vstupenek možná na tel.č. 725 455 180 nebo přes webové stránky JS KELPIE https://www.divadlonakonichkelpie.cz/kontakt/

TĚŠÍME SE NA VÁS !!!!


Dnes první "kostýmovka" :)!!!! A do plánované premiéry nám nezbývá už ani měsíc!


Měli jsme to obrovské štěstí, že se nás ujali dva profesionální herci, tanečníci a choreografové Jana a Patrik! Vzali si nás do parády a s jejich přispěním, získaly naše choreografie úplně jiný rozměr! Některé z nich nám vytvořili na míru, jiné, již hotové, doladili a nazkoušeli s námi tak, aby vypadaly co nejlépe. Však se přijďte sami přesvědčit, jaký jsme udělali kus práce :)!!!


Na zkouškách můžeme počítat s ledačíms. Mrazem, deštěm, vedrem, i sněhem jsme se brodili, noc je pro nás také běžnou kulisou, ale někdy, když se počasí umoudří a pěkně si to sedne....je i palačinka s nutellou :D!!!


Další sjízdná za námi :)! Pilně se připravujeme na léto :)!


A máme připraveny termíny představení !!! Pokud opět nezasáhne nějaká vyšší moc, můžete se těšit nejen na premiéru nově nastudovaného Krysaře, ale také se plánujeme důstojně rozloučit s Johankou z Arku, která nás provázela po dvě sezóny. Proto jsme do našeho programu zařadili i derniéru tohoto představení!! Kdo jste tedy toto představení neviděl, nebo by jste ho chtěli vidět ještě jednou, nezapomeňte si včas zamluvit vstupenky ! A POZOR!!! S Krysařem pro Vás chystáme jedno velké překvapení !!! Eliška...náš nejnovější a zároveň nejmladší jezdec . V našem souboru vystupuje od jeho založení, kdy jí bylo osm let. Začínala jako krysa v prvním nastudování Krysaře, loni jste ji mohli vidět jako malou Johanku z Arku a již po tři roky se, spolu s ostatními jezdci, účastní Svatomartinského průvodu. Letos však postoupila mezi jezdce i v představení. Držíme jí palce, aby se jim s Broníkem dařilo a zvládali složité jezdecké choreografie a ruchy v podobě praporů, ohňů a dalších efektů, které naše představení provázejí ! 


Konečně v sedle aneb první letošní jezdecká zkouška ! Huráááá, konec běhání koleček v písku!!!! 


I naše jezdecká skupina je občas nucena pořádat "konferenci po drátě" ! Času je málo a práce tolik! A my se rozhodně chystáme na léto s Krysařem a Johankou . A co vy? Přijdete přivítat nového Krysaře a rozloučit se s Johankou..... ? 


Naše omladina . Za současné situace je všechno složitější, zdlouhavější a náročnější, ale my se nevzdáváme a pracujeme v on-line prostředí ! Snad se podaří a v létě se všichni sejdeme na našich představeních!


Buď je mráz, nebo prší....počasí nás testuje jak to jen jde!!!


Zkoušíme v jakémkoli počasí :)!!!


Ať je třeskutý mráz, vánice, obleva nebo svítí horské sluníčko, stále pracujeme s koňmi a připravujeme je na jarní zkouškové období a letní představení. Letos máme v přípravě dva nováčky, které jste prozatím neviděli a my se budeme snažit, abychom vám je mohli představit v celé jejich kráse!  


Ač se to nezdá, pilně se připravujeme na nadcházející rok! A co pro vás letos chystáme? Ladíme kostýmy, hudbu, kulisy a scénu pro nového Krysaře. A protože Johanka nám nasadila laťku opravdu vysoko, máte se na co těšit ! Letošní Krysař bude vyjímečný také speciálně natočeným trailerem. Bude úplně jiný než ty předchozí a tentokrát to rozjedeme ve velkém. Natáčení mělo původně proběhnout koncem října 2020 a touto dobou jsme plánovali upoutávku zveřejnit. Bohužel nás, jako všechny, zbrzdila pandemie. Ale nezastavila ! Přípravy jsou v plném proudu a pevně věříme, že se nám během jara podaří představit vám trailer hodný Krysaře!

Přejeme krásné dny!


Nový rok a další práce a přípravy na letní čas :)


Sezóna 2020 se s námi loučí a předává žezlo té nové, kterou přináší nadcházející rok 2021! Buďte všichni zdraví a těšte se s námi na příchod Krysaře :)!

Vaše JS KELPIE 

Celá JS KELPIE Vám všem přeje krásný rok 2021 !!!!


Krásné svátky, do příštího roku vykročte správnou cestou, mějte se rádi a buďte spolu ! Vaše JS KELPIE  


Moc nás to mrzí, ale letošní Svatomartinský průvod je z důvodů nám všem známých zrušen . Snad se situace brzy uklidní, svět se začne vracet k normálu a my se s vámi uvidíme v létě 2021 na premiéře Krysaře!!! Mějte se krásně, buďte zdraví a nepropadejte depresím. Po noci zase vyjde slunce a bude krásný den !!! 


Konečně jsme se dočkali "našich" fotek z práce na focení Zaklínače na středověké tvrzi Curia Vítkov :)!


divadlonakonichkelpie

KONEČNĚ máme instagram !!! 


První divák nás navštívil už včera při stavbě tribun :)! Usadila se uprostřed jeviště a sledovala dění.....


Pomalu se stává tradicí, že na konci sezóny se naše řady o něco rozšíří . Před rokem jsme přijali tři nové členy a letos dva. Tímto vítáme v našich řadách Radka a Báru. Určitě je uvidíte v připravovaném klipu a v sezóně 2021 už se s nimi seznámíte osobně v Krysaři. Ať se jim u nás líbí !!! A je za námi další představení, bohužel poslední pro tento rok . V září už se nebudeme schopni sejít. Moc děkujeme všem za pozitivní a pochvalné reakce na naše představení a slibujeme, že s Krysařem bude podívaná zase o něco větší !!!
Byli jste skvělé publikum a je radost vjet na scénu za potlesku spokojených diváků ! Děkujeme a těšíme se na novou sezónu!
Nicméně nečeká nás žádné volno ani oddychový čas. V plánu je natáčení speciálního traileru k novému Krysaři, také chystáme, dnes už tradiční, Svatomartinský průvod a pomalu začínáme pracovat na jezdeckých choreografiích pro příští rok. Stejně tak naši pěšáci už si chystají svaly na nadcházející tréninky s choreografkou, ze kterých vždy lezou po čtyřech !
Také bychom rádi nafotili nové propagační fotky naší skupiny, která se od posledního focení značně rozrostla !!!
Vše pro vás budeme dokumentovat a občas vás necháme nakouknout do zákulisí, abyste se měli nač těšit !
Krásný poslední prázdninový týden přeje JS KELPIE Zobrazit míň 


Je to skutečně jen náhoda, ale v pátek 21.8., v den našeho představení Johanka z Arku, má svátek Johana :)! Vše nejlepší, Johanko! Hlavně ať je ve tvůj sváteční den krásně!!


REAKCE NAŠICH DIVÁKŮ NA PŘEDSTAVENÍ :)!


Byli jste skvělí... 😀Moc děkuji za nezapomenutelný zážitek..

 

Bylo to neuvěřitelné, co jste v tom počasí dokázali. 😲NÁDHERA, klobouk dolů před vámi všemi. 🤗
A publikum, i když totálně promočené, vydrželo do konce, a užilo si s vámi pravý středověk. 👍
Už se těším za týden, co nám nachystáte za,, překvápko. " 😆😆😆 


Super představení a déšť, blesky a hromy dokonaly tu pravou atmosféru...JSTE SUPER, PROSTĚ KELPIE... 


...děkujeme moc... bylo to úžasné.... 


Pro mne to byl tak silný zážitek že si myslím že lepší už to není možné. Jste skvělí! Díky moc NA DALŠÍ PŘEDSTAVENÍ SE MŮŽETE TĚŠIT V PÁTEK 21.8.2020 OD 20 HOD. :)!15.8.2020

Představení Johanka z Arku nás testuje od samých počátků svého vzniku. Vždy nám přinese novou výzvu, a když už si myslíme, že máme vše vyzkoušeno a že nás nemůže ničím překvapit, opět se stane něco, co jsme ještě neokusili. Nejinak tomu bylo včera!

Celý týden panují tropické teploty, ale již od pondělka všechny meteo stanice hlásí na sobotu déšť. Celý ansámbl naší JS, se strachem a nadějí zároveň, sleduje a doufá ve změnu v předpovědi počasí. Jakoby nestačilo, že nám plánovaného Krysaře zatnula pandemie a že ze šesti plánovaných představení stihneme odehrát jen dvě, přece nemůže být tolik smůly, abych nám teď do jednoho z nich přišlo špatné počasí.

V pátek večer se spustila bouře s přívalovým deštěm a jízdárna, naše jeviště, byla jedno veliké jezero. V sobotu dopoledne tedy proběhla porada cože bude dál. Hrát nebo nehrát? I přes současnou situaci jsme měli téměř vyprodáno a i během soboty se ozývali další zájemci o vstupenky. Slunce hřálo o sto šest a předpověď hlásala radostnou změnu: déšť se nechystá. Někde jinak fouklo a čeká nás pěkný a slunečný den. HRAJEME!!!, bylo rozhodnuto jednomyslně a všichni se pustili do práce. Stavěla se tribuna, číslovala místa s rezervacemi, chystaly kostýmy, kulisy. Všichni byli v té nejlepší náladě, že se situace obrátila.

Bylo deset minut před osmou, tribuna již téměř zaplněná, když se v dáli objevily zlověstné mraky a bylo zcela evidentní, že tam někde prší. Možná i nějaký ten trakař spadne. Ale bylo plno, hudba se rozehrála a my se rozhodli věřit, že se nám déšť vyhne.

První scéna se rozehrála, Domrémy ožily vesničany, nebylo cesty zpět. Ve chvíli kdy dozněl první voice over pročísl nebe blesk následován prudkým hromem-startovní výstřel, dalo by se říct. Armáda se dala do pohybu a ve chvíli, kdy se žoldáci na koních vřítili na scénu, začaly padat první kapky deště. Jeviště se změnilo v jezero, což si "užili" hlavně pozemní herci coby zabití vesničané. Leželi dlouhé minuty v loužích zatímco jim mokrý písek cákal do očí.

Když jsem vstupovali do třetí scény, zdálo se, že je vše ztraceno. Déšť stále sílil, nebylo možné se obléci do promoklých kostýmů a sedat si do sedla připomínajícího louži byl vskutku požitek! Ale diváci se zdrželi! Zůstávali na místech očekávajíce další dění. Kdo se vešel, nacpal se do VIP míst, která jsou jediná pod střechou, jiní roztáhli deštníky nebo pláštěnky a byli i tací, kteří prostě mokli a déšť brali jako součást středověku, ve kterém se s naší Johankou ocitli.

A tehdy jsme i my zahodili strach z toho, co bude dál, co nám přinese počasí, co se bude dít. I my se ocitli ve středověku a vžili se naplno do svých rolí. I koně, kteří se zpočátku bránili a plašili při vzdálených úderech hromu a přívaly vody, se rozhodli svoje jezdce podpořit a pustili se do toho se vší vervou. Neřešili deštníky, přestože normálně se plaší při pohledu na jeden, neřešili barevné pláštěnky, nesli své pány a postavili se k celé situaci čelem, jako praví herečtí/váleční oři.

Během scény sbíráni vojska konečně přestalo pršet a my se mohli více soustředit, a ti z nás, kteří nosí optické čočky už se nemuseli děsit chvíle, kdy jim je déšť odplaví a pojedou poslepu J.

Od této chvíle šlo vše jako na drátkách, i ohně (přes všechnu tu vodu) hořely a Johanka byla dovedena ke zdárnému konci.

Publikum bylo úžasné, celé představení bylo proloženo potleskem a při děkovačce jsme byli několikrát povoláni zpět, což pro nás byla neskutečná odměna! Nejenže lidé zůstali do konce představení, ale zůstali ještě déle, aby nás odměnili potleskem.

Za ty čtyři roky, po které předvádíme publiku naše příběhy, jsme měli to obrovské štěstí, že právě včera, kdy se Johanka opět rozhodla otestovat naše hranice, jsme měli to nejlepší publikum, které nás po celou dobu stoprocentně podporovalo, vydrželo déšť, neuteklo před hromy a blesky a spolu s námi se vrátilo do skutečného středověku, do dob, kdy ještě žili hrdinové ochotní pro své ideály položit život, do dob Johanky z Arku.

DĚKUJEME VŠEM!!!!!Rychle se nám plní tribuna na oba termíny představení! Proto neváhejte a zamluvte si vstupenky, dokud jsou! Výhodou je jistota místa k sezení a pro případ nepřízně počasí nebo jiné pohromy Vás budeme kontaktovat na vámi uvedené tel.číslo.


A už jsou doma! Nádherné, "vymazlené" programy pro letošní rok :)!


Je za námi letošní první kostýmovaná zkouška a musím říct, že dát po roce opět dohromady kostýmy byla fuška. Ale povedlo se a Johanka opět ožívá :)! 


Naši milí diváci od dnešního dne si můžete rezervovat vstupenky na představení Johanka z Arku, které uvedeme v sobotu 15.8.2020 od 20 hod. a v pátek 21.8.2020 od 20 hod. v areálu JK Dick Lipí. Vstupné 100,-
Rezervace prosím na telefonním čísle 725 455 180


JS Kelpie se KONEČNĚ opět sešla na place při "oprašovačce" představení Johanka z Arku, na které se můžete těšit v termínech 15.8.2020 a 21.8.2020!!! 


KONEČNĚ máme to potěšení ohlásit našim divákům termíny plánovaných představení :)!!!
Představení Johanka z Arku uvedeme ve dnech 15.8.2020 a 21.8.2020!!! 


Opět začínáme zkoušet :)! A chystáme překvapení 🎥


Naši milí diváci! Po delší odmlce se opět hlásíme :)! Současná situace nám letos bohužel neumožní uvést plánovanou premiéru Krysaře, ale o naše představení pod letním nebem nepřijdete! Během druhé poloviny srpna bychom rádi uvedli dvě reprízy Johanky z Arku! Termíny uvedeme co nejdříve!
A abyste o Krysaře tak úplně nepřišli a měli jste se na co těšit, chystáme se natočit alespoň trailer kde Vás necháme nakouknout do děje tohoto připravovaného představení.
Vše se samozřejmě bude odvíjet dle vývoje pandemie a nařízeními s tím spojenými.
Těšíme se na vás :)! Vaše Kelpie 


Stejně jako celého světa, i nás se dotkla pandemie koronaviru, kvůli níž jsme museli dočasně přerušit veškeré naše hromadné aktivity. Čas tak věnujeme došívání kostýmů, tvorbě kulis a jiným přípravným pracem, které jsme schopni vytvářet aniž bychom se museli potkávat. V době internetu to naštěstí není až tak zásadní problém. Náš režisér Ondřej, který je zároveň naším trenérem na jízdárně, odnáší tuhle situaci asi nejhůře, protože kvůli karanténě je na něm, aby pracoval s většinou koní našich herců a sportovních jezdců, aby všechna práce kterou s nimi v minulé sezóně i přes zimu odváděli, nepřišla nazmar a aby koně byli dobře připraveni i na sezónu letošní.

Vzhledem k situaci bude celá naše plánovaná divadelní sezóna probíhat jinak než jsme si představovali, ale doufáme, že nám naši diváci zachovají přízeň.

Přejeme všem hodně zdraví a držte se!!!!!

   


V neděli 8.3. jsme se, letos poprvé, sešli na zkoušce na jízdárně. Krysař se po dvou letech pomalu vrací na scénu. Tentokrát mnohem propracovanější, mnohem temnější a s lepšími kostýmy! 


Focení v arcehoskanzenu Curia Vítkov u Liberce

V sobotu 22.2.2020 se někteří naši členové se svými koňmi účastnili focení Zaklínače na tvrzi Curia Vítkov u Liberce, kterou pořádala Fenris fight school pro Light Garden Academy. Přes neskutečnou zimu, to byla moc pěkná a zajímavá práce a naši koně nezklamali a chovali se jako zkušení profíci. Už se těšíme na profesionální fotky, které včera vznikly. Na ty si ale budeme muset chvíli počkat. Prozatím tedy jen pár našich.

"Z deníčku výletníků":

Včerejší den byl velmi náročný. Od pátečního odpoledne jsme chystali vše potřebné, od vozíků přes pár našich kostýmů (které mimochodem slavily velký úspěch!) až po ohradník pro případ, že by ho bylo kde postavit. V půl čtvrté ráno nás vytáhl budíček a ve čtyři už jsme nasazovali přepravky a nakládali koně. Ti na nás koukali dost překvapeně, cože po nich takhle v noci chceme, ale poslušně vstali a nastoupili bez řečí. Trochu jsem se bála co řeknou na tmu a osvícený prostor kam mají být naloženi, ale nikdo z nich nepůsobil žádné komplikace. Jen Justy se cítil hluboce dotčen, že byl uzavřen ve vozíku a není zásoben pamlsky coby odměnou a tak zuřivě hrabal dokud jsem se nerozjeli a na rovinkách mu to vydrželo až do Chuchle. Tam konečně pochopil, že víc nebude a po zbytek cesty se choval vzorně. V Praze jsme si skočili koupit něco ke snídani, přiložili jsme jednoho "ošáka" a jelo se dál. V osm hodin ráno jsem otevírala závoru do areálu a bylo mi jasné, že tohle nebude žádná sranda! Po vystoupení z vyhřátého auta se do mě opřel ledový vichr a roztřásla mě zima. Ač za oknem se zdálo být pěkně, slunečno, realita byla jiná. Ledově jiná. Odparkovali jsme vozíky a vyrazili na obhlídku tvrze. Fotografové už byli na místě a chystali světla, dýmy a nevím co všechno ještě. My si prošli areál a zapadli zpět do teplých aut. V devět hodin přišel rozkaz, že se máme i s koňmi dostavit do tvrze a navléci se do kostýmů. Vyložili jsme koně a za poletujícího sena, podsedlových dek a všeho co nebylo přivázáno je nasedlali. V dřevěnici jsme vyfasovali kostýmy, přes ně naházeli naše pláště (já vyfasovala soudcův, který je tak dlouhý, že jsem ho musela mít kolem sebe omotaný jako tógu a i na koni sahal až na zem, že jsem čekala kdy mi ho Justík přišlápne a budu dekapitována. Ale měl velkou teplou kapucu, spousta závětří :)!). Chvíli jsme zevlovali a ukazovali koním terén, nechali je napít ze staré vany ke které se přibližovali s respektem, ale nakonec se napili všichni, než nám bylo řečeno že scény s koňmi se budou fotit v poledne. Bylo deset!!! Skoro jsme se rozplakali. Dvě hodiny v té příšerné zimě, dvě hodiny budou koně postávat a nudit se? To nedáme! Zachránila nás nádherná krajina kolem. Prudké stráně, pastviny a potůčky...i vyrazili jsme na vyjížďku. Koneckonců kdy se nám zase poštěstí projet si kraj pod Ještědem a kochat se výhledem na větrné mlýny :). Počasí nám přálo, slunce svítilo a dokonce hřálo a na závětrných stranách kopců téměř nefoukalo. Shodli jsme se, že nám ty dvě hodiny utekly jako voda a nakonec to byl moc příjemně ukrácený čas. Když jsme vyjeli zpět pod tvrz a opřel se do nás ledový vítr, klidně bychom se vzdali focení, skočili do aut a jeli domů. Hlavně do tepla.
Ale práce volala. Nechali jsme koně napít a kousnout sena a pak už vzhůru nahoru. Byli jsme seznámeni s tím co se od nás požaduje, jak bude vypadat scéna a šlo se na to. Koně se chovali jako naprostí profesionálové. Z míry je nevyvedl křik ozývající se z chalup, práskání dveří, lidé vybíhajíc zpoza rohů, blesky, filtry na světlech frčící ve větru ani oblaka dýmu, který na nás byl pouštěn ze všech stran. Poslušně dělali co se od nich žádalo, zbytečně nezlobili, neplašili se a i když občas s nimi škubnul nějaký obzvlášť rušivý moment, neudělali jediný křivý krok. Obzvlášť překvapila Finta, pro kterou to byl úplně první výjezd a ještě nikdy nebyla vystavena těmto ruchům, jako ostatní koně, kteří jsou zocelení z našeho divadla a už si lecčíms prošli, byť ve známém a bezpečném prostředí domova. Došlo i na focení herců na koních. Z Vikouše se stala Zaklínačova Klepna, na Justíka byla vysazena Yenefer a ostatní čarodějky, včetně několika dalších zájemců o fotku na koni :). I v tomto ohledu koně spolupracovali, nechali se ze všech stran fotit a trpělivě snášeli co jsme na ně nachystali. Práce trvala zhruba hodinu a půl a musím říct, že ač jsem si do té doby říkala, že jsem zase jednou do něčeho vlezla, že jsem teď mohla být pěkně doma v teple a ne od půl čtvrté od rána mrznou někde na "Sibiři" tak ty dvě hoďky na "place" změnily vše. Když jsme projížděli v kostýmech středověkou tvrzí, kolem nás běhali s dýmem a před námi klečelo třicet lidí s fotoaparáty....byl to moc pěkný pocit :)! I následné ocenění jak klidné a poslušné koně máme.
Celkový pocti s z celé akce je tedy nakonec velmi pozitivní. Nebýt té strašné zimy byl to fajn den, se super lidmi, plný zajímavých zážitků ke kterým člověk doma nepřijde a potvrdilo se nám jak úžasné koně máme a jak se nám práce s nimi vrací. Takže za mě, pokud budeme opět osloveni k nějaké spolupráci, určitě ráda přijmu :)!
Ve dvě hodiny jsme měli dofoceno a v půl třetí už jsme vyráželi vstříc domovu. V šest hodin večer si koně pochutnávali na ovsu ve svých boxech a my vymrzlí a ucaprtaní vyklízeli vozíky.
Velké díky Marcelině mamince a Domčinu kamarádovi, kteří s námi jeli jako ošky. Nebýt jich, vůbec nevím jak bychom vše zvládali. Bez řečí se tahali s kostýmy, dekami, ohlávkami a kýbly nahoru a dolů, mrzli v autech zatímco my jsme byli na vyjížďce a nijak si nestěžovali na nepohodlí, které museli protrpět. 

  


Máme za sebou další zkoušku a s ní velký zlomový okamžik v naší JS. Absolvovali jsme nácvik choreografie s naší úžasnou choreografkou Janou Kotrbatou (která také propůjčila hlas naší Johance)! Jana pro nás choreografii vymyslela a pak ji s námi celý večer trpělivě nacvičovala. Byl to parádní zážitek a velký krok dopředu. Moc děkujeme!!! 


Za okny je všelijak. Jednou svítí slunce, jednou padá sníh, ale my nejsme zalezlí na gauči. Kdepááák :)! Pilně se připravujeme na letošní sezónu a brousíme Krysaře k dokonalosti. Naše švadlenky tvoří spoustu nových kostýmů, čeká nás zkouška s profesionální choreografkou, testujeme nové technické a pyrotechnické efekty, vyrábíme kulisy.... V tisku již máme naše nové velké plakáty-již brzy je budete moci vidět!!! Pro letošní rok také připravujeme zbrusu nové programy k našim představením.
Rovněž jsme se pořádně rozrostli. Z původních šesti členů jich je během tří let rovných šestnáct :)!Konečně vám můžeme s radostí představit naši novou upoutávku k Johance z Arku :)!


První letošní zkouška je za námi a nový Krysař dostává reálné obrysy. A že se máte na co těšit  :)!

V neděli jsme absolvovali již třetí Svatomartniský průvod. A vyvedl se na jedničku, diváků bylo zase víc než loni - náš příchod byl dokonce přivítán potleskem, koně se chovali jako profíci, o jezdcích nemluvě. Velký úspěch měla i scénka setkání Sv.Martina se žebrákem. Text a režie byla v rukou našeho hlavního tvůrce Ondry Krause a je znát, že mu psaní textů k našim představením opravdu svědčí :)! Naše pekařky rozdaly divákům přes devět kilo koláčů, husopasky (krom dvou hus, které symbolicky odevzdaly v hospodě) roznosily všem zúčastněním skleničky se svatomartinským vínem a malá kelpie drobotina rozdávala dětem zlaté čokoládové penízky. Panovala dobrá nálada a všichni jsme si to moc užili! Rádi bychom poděkovali všem, kteří se jakkoli a čímkoli podíleli na přípravách a hladkém průběhu průvodu - zapůjčením koní, členů rodiny do průvodu, tvorbou kostýmů, zajištěním občerstvení ve všech možných podobách od palačinek přes koláče, slivovici, vino, svařák až po výbornou svatomartinskou husu :).


V pořadí již třetí Svatomartinský průvod!! Těšíme se na Vás 17.11.2019 :)!


V pátek proběhla provozní porada JS Kelpie. Mimo jiné jsme nafotili fotky našich herců, které budeme v příští sezóně používat. Plánovali jsme Svatomartinský průvod, příští i přespříští sezónu, promítli jsme záznam Johanky, abychom zjistili kde jsou jaké chyby a abychom ji KONEČNĚ také viděli z pohledu diváka :)! A na co se můžete těšit Vy, naši diváci? Sezónu 2020 bychom rádi otevřeli již začátkem léta, a to obnovenou premiérou Krysaře. A že se bude na co dívat! Již máme dopsané scény a hledáme hudbu. Obnovený Krysař bude mít celkem jedenáct scén, nové kostýmy i kulisy, vylepšené efekty a ..... Přijďte se podívat a uvidíte ;)! 


Už se nám to blíží!!! Třetí Svatomartinský průvod :)! Letos proběhne 17.11.2019 dopoledne. Více info již brzy!Máme tady podzim a s ním nás čekají přípravy na natáčení traileru k Johance z Arku, focení promo fotek a příprava Svatomartinského průvodu :)! A samozřejmě plánovaní příští sezóny :)! A pozor už máme téma na rok 2021, kdy plánujeme uvést zbrusu nové představení!!! Johanka nám nasadila vysokou laťku a my se rozhodli nechat si dostatek času na psaní scénáře, navržení a tvorbu kostýmů, psaní voice overů a přípravu koní na další efekty.  A na co se můžete těšit? Sledujte náš fcb nebo webovky a buďte mezi prvními kdo se to dozví ;)!


Bohužel musíme naše diváky zklamat - pro letošní rok už žádné další představení nechystáme. Ač jsme dělali co jsme mohli, nepodařilo se nám najít jediný volný termín, kdy bychom byli schopni představení zrealizovat a říjen se nám už nezdá být úplně vhodným měsícem pro venkovní představení :(. Ale určitě jsme naši činnost pro letošek úplně nezabalili! Chystáme tradiční Svatomartinský průvod, natáčení traileru a focení promo fotek pro Johanku...do poloviny listopadu máme co dělat :)! Během zimy plánujeme poupravit Krysařův kabát, abychom ho mohli příští rok představit našemu publiku! Děkujeme za přízeň a těšíme se na příští sezónu! JS KELPIE


A máme za sebou další úspěšné představení :)! Johanka nás zkouší seč může. Jako by jí nestačilo, že její uvedení před publikum provázela jedna komplikace za druhou ač samotná premiéra dopadla na jedničku! Včerejší představení bylo vyprodané do posledního místečka, ale počasí se rozhodlo zhatit nám plány! Od rána pršelo jen se lilo, Johanka mladší onemocněla a my tak museli řešit hned několik problémů naráz. Johanku mladší nakonec alternovala Zuzana Matrasová, která byl oslovena na poslední chvíli což jí nezabránilo, aby se své role zhostila na jedničku, za což jí velice děkujeme!!!
Počasí nás strašilo do poslední chvíle a od pěti hodin odpoledne nepřestával zvonit telefon s dotazy zda dnes hrajeme. Déšť se převaloval, ustával jen proto aby vzápětí znovu začal s ještě větší intenzitou. Až ve třičtvrtě na sedm začala svítat naděje na zlepšení. Doslova za minutu dvanáct! Přesto všechno nám diváci zachovali přízeň a dorazili v nezmenšeném počtu za což jsme byli všichni odměněni sluncem, které prozářilo začátek představení :)! Čestným hostem včera byla Jana Kotrbatá, která propůjčila hlas naší Johance!

Účast diváků byla ještě větší než na premiéře a my museli přidávat místa k sezení. Všem, kteří i přes nevlídné počasí dorazili a podpořili nás děkujeme a těšíme se na další setkání :)!

Vaše JS KELPIE 


HLEDÁME NOVÉ ČLENY!!! Pokud byste se chtěli stát součástí JS Kelpie nemusíte nutně vlastnit koně ani být jezdci. Sháníme "pozemáky" bez kterých se naše divadlo neobejde. Pokud máte zájem připojit se k nám zavolejte na číslo 725 455 180 o bližší informace! 


Premiéra je úspěšně za námi a už se chystáme na reprízu :)!!! Všichni jste srdečně zváni 10.8.2019 od 20 hod. a nezapomeňte si rezervovat vstupenky! Máte tak zajištěna místa k sezení ze kterých dobře uvidíte a v případě nepřízně počasí vás budeme kontaktovat o případné změně termínu představení. 


A MÁME ZA SEBOU PREMIÉRU :)!!!

V pátek 26.7.2019 jsme uvedli Johanku z Arku našim divákům. Představení bylo úspěšné, dokonce se nám podařilo několik diváků rozplakat :). Tribuna byla vyprodaná, nálada výborná, počasí krásné. Vše vyšlo jak mělo včetně popremiérového rautu, který zorganizoval JK Dick Lipí. O pořadatelskou činnost se postarali žáci z gymnázia Jana Nerudy v Praze, kteří se ujali organizování parkoviště, prodeje lístků a uvádění diváků na jejich místa. I díky nim proběhlo vše jako po másle!!!  Všem děkujeme a těšíme se na další představení, které uvedeme 10.8.2019 od 20 hod. 


Vzhledem k omezené kapacitě míst k sezení doporučujeme zarezervovat si vstupenky předem!!!


A je to tady!!! Přes všechny nesnáze máme konečně datum premiéry!

JS Kelpie Vás srdečně zve na představení JOHANKA Z ARKU. Na premiéru se můžete těšit v pátek 26.7.2019 od 20.30 hod. na jízdárně JK Dick Lipí, Milešov 40, okr.Příbram. Rezervace vstupenek na fcb nebo na tel.čísle 725 455 180. 


JS Kelpie na dětském dni

Zástupci JS Kelpie vyrazili v sobotu na dětský den kde povozili děti na koních a přispěli k atmosféře zámecké cesty, která byla tématem celé akce. Děkujeme za pozvání, rádi jsme se zúčastnili :)!
Pomalu (pro nás spíš až příliš rychle :) ) se nám blíží premiéra Johanky z Arku, a tak by možná nebylo špatné podívat se na zajímavosti z jejího života :)!

Zatímco se v Kostnici se v roce 1415 usilovně jednalo o náboženských otázkách, na severu Francie se schylovalo k jednomu z nejdůležitějších střetnutí stoleté války, které předznamenalo soumrak středověkého rytířstva.
Na sv. Kryšpína dne 25. října 1415 změřila francouzská armáda své síly s Angličany v jedné z nejslavnějších bitev středověku, v bitvě u Azincourtu. Anglický král Jindřich V. zde na hlavu porazil několikrát početnější vojsko francouzského krále Karla VI., které bylo vedeno konstáblem Karlem z Albretu a dalšími francouzskými velmoži z armagnacké strany.

Lev proti lilii
Vítězství anglické strany bylo o to velkolepější, že anglické vojsko, přímo vedené králem Jindřichem V., čítalo pouhých šest tisíc mužů, z toho však bylo pět tisíc lučištníků, navíc hladových a unavených. Sebevědomí Francouzů se opíralo o dvacet pět tisíc vojáků, včetně tehdejšího výkvětu francouzského rytířstva. Ale Francouzi opět podcenili moc, kterou nad středověkými bojišti vládl anglický dlouhý luk.

Bitva se odehrála mezi vesnicemi Azincourt a Tramecourt, v prostoru sevřeném dvěma pruhy lesa. Král Jindřich využil vhodného terénu. Na bocích kryl anglickou formaci les, před ní se prostíralo rozbahněné oraniště, které museli Francouzi překonat. V kombinaci s ničivou silou vystřelovaných šípů, disciplínou a zkušenostmi anglických vojáků a odvážným vedením krále se stala početní převaha osudovou nevýhodou.

Na anglické straně padlo třináct rytířů (mezi nimi králův bratranec vévoda z Yorku) a několik set pěších. Z Francouzů padlo přes pět tisíc rytířů včetně konetábla, tři vévodové, pět hrabat a devadesát baronů. Kolem tisíce jich padlo do zajetí, mezi nimi Karel, vévoda z Orléansu a Jan Le Maingre, maršál Francie.

Anglický král Jindřich získal vítězstvím dostatečný prostor k přípravě dalšího tažení mnohem většího rozsahu, jež započalo roku 1417. O dva roky později získal Jindřich obléháním město Rouen, čímž Angličané ztvrdili svou vládu nad Normandií. V září 1419 stál Jindřich před Paříží a po půl ročním vyjednávání, 21. května 1420, dosáhl smlouvou z Troyes toho, že po smrti francouzského krále Karla VI. Šíleného se stane jeho nástupcem anglický král a jeho potomci. Z nástupnictví tak byl vyloučen dauphin Karel z Valois. Ke stvrzení nároku anglického krále na anglický trůn si vzal Jindřich V. za ženu Kateřinu z Valois, Karlovu dceru.
Psal se rok 1430 a české husity znala takřka celá Evropa. Jejich pověst doputovala až k Johance z Arku
Vrcholem moci husitských polních vojsk bylo období mezi lety 1427 až 1431, kdy i v českých zemích panovala jakási stabilita. To husitům umožnilo pravidelně vyjíždět za hranice země a vystřídat tak obranu za expanzi. V podobě takzvaných spanilých jízd (rejs) vyráželi šířit své učení, ale také získávat válečnou kořist a peníze. Preventivní úder proti nepříteli na jeho vlastním území ostatně nebyl nikdy na škodu.

Roku 1430 otřáslo střední Evropou úspěšné tažení husitů Saskem, Durynskem a Bavorskem. Bleskovému nájezdu, trvajícímu od Vánoc do masopustu, nedokázal nikdo zabránit. Zpráva o řádění českých kacířů se dostala i k osmnáctileté Johance z Arku. Francouzská dívka, která porazila Angličany, osvobodila Orléans a pomohla Karlovi VII. ke královské koruně, byla chováním Čechů nanejvýš pohoršena, a proto se jim jala pohrozit. Učinila tak v dopise z 23. března 1430, sepsaném jejím zpovědníkem na hradě Sully:

"Ježíš - Marie. Je tomu již dávno, co mně, dívce Janě, došly zprávy a pověsti o tom, jak jste zrušili, stavše se z pravých křesťanů kacíři a podobnými Turkům, pravé náboženství a bohoslužbu, přijali zločinnou a hanebnou pověru a jak ji bráníte a rozšiřujete tak horlivě, že není hnusnosti ani ukrutnosti, abyste se jí neodvážili. Otřásáte církevními svátostmi, na kusy trháte články víry, rozvracíte chrámy, rozbíjíte a pálíte obrazy vytvořené pro svaté vzpomínky a vraždíte křesťany proto, že prý nemají vaší víry. Jaká to zběsilost, jaké šílenství a jaká zuřivost vás to posedla?"
Ale to ještě nebylo zdaleka všechno: "Vy, vy jste slepci, a ne ti, kdo nemají zraků a očí. Což myslíte, že ujdete trestu? [...]. Já, abych pravdu řekla, kdybych nebyla zaměstnána válkami s Angličany, věru bych již dávno přišla na vás. Ale opravdu, nedozvím-li se, že jste se napravili, nechám asi Angličany a vytrhnu proti vám, abych, nemohu-li jinak, mečem vyhladila tu vaši hloupost a tvrdošíjnou pověru a zbavila vás buď kacířství, nebo života. Chcete-li se však raději vrátit ke katolické víře a dávnému světlu, vyšlete ke mně posly a já jim povím, co musíte udělat. Pakli však nechcete, nýbrž budete tvrdošíjně vzdorovat ostnu, vzpomeňte si, co jste napáchali škod a zločinů, a očekávejte, že všem vrchovatě odplatím svrchovanými silami lidskými i božskými."

Na Johančiny výhružky však nedošlo. V květnu 1431 ji zajali Burgunďané, kteří ji vydali Angličanům. V následném účelovém procesu byla prohlášena za kacířku a upálena.

A zajímavost na konec !

Skutečná Jana z Arku byla rehabilitována světským soudem v plném rozsahu. Papež Pius X. ji prohlásil v předválečné době v 18. dubnu 1909 za blahoslavenou a papež Benedikt XV. ji svatořečil 16. května 1920.

Poslední kapitola života Johanky z Arku je dobře známá. V soudním procesu vedeném biskupem Cauchonem je odsouzena za kacířství a čarodějnictví a 30. května roku 1431 je na Starém trhu v Rouenu upálena na hranici. Dívka, která vedla Francii k vítězství, nalezla smrt v plamenech v nedožitých devatenácti letech.

Její příběh je ale stále živý a venkované odmítají v "národní tragédii" uvěřit. Vše považují za lstivý úskok proradných Angličanů a Burgunďanů. Zvlášť když se v roce 1434 v zemi objeví jistá Claude, která skálopevně tvrdí, že právě ona je žijící Pannou orleánskou...

Šťastné a výnosné shledání
Této podvodnici nahrává hned několik příznivých okolností. Předně, prostí lidé chtějí v její život věřit. A viděl snad někdo z nich osobně Johanku z Arku? Vyrostla nebo snad přibrala na váze? Slečně se rozhodně nedá upřít vojenské držení těla ani schopnost zacházet se zbraní. Podle všeho si totiž v mužském převleku odsloužila pár let v italském papežském vojsku. Je tu ale ještě jedno zásadní svědectví. Po nebohé Johance přece zůstali bratři Pierre a Jean. A ti ji nutně musejí poznat!

Oba mladí muži si velmi rychle spočítají, jak dlouho mohou žít z almužen pro "pozůstalé" slavné sestry. A na kolik by si naopak mohli přijít, kdyby se opět stali součástí příběhu o živé legendě Francie. Pierre i Jean tedy svou sestru zázračně rozpoznávají! Je to šťastné setkání. A pro všechny zúčastněné... velmi výnosné.

Spolu pak cestují od města k městu a všude si užívají přízně davů i četných darů od šlechticů. Jsou dokonce hosty na dvoře Alžběty z Görlitzu, hraběnky-regentky Lucemburska. Jejich věhlas roste. Natolik, že to popudí Karla VII. Francouzského, který měl se skutečnou Johankou z Arku mnoho co do činění. Ambiciózní podvodnici tedy roku 1440 pozve na audienci, a chce slyšet jen jediné: "Jaké že tajemství to spolu sdílejí? Jakou informaci mu před lety přinesla?"

Claude pozná, kdy hodit ručník do ringu. Ke všemu se přizná a prosí o odpuštění. A král? Snad proto, že už mu jedna upálená Panna orleánská stačila, je tentokrát velkomyslný. Podvodnice je volná. Dokonce se vdá za rytíře Roberta des Armoise a spokojeně dožije na jeho zámečku v Jaulny.


V sezóně 2019 pro vás připravujeme představení Johanka z Arku :)! Od října loňského roku pilně vybíráme hudbu, píšeme scénáře a texty a v březnu jsme začali zkoušet. Také jsme se pustili do tvory reklamního plakátu!


V LÉTĚ 2019!!!!